ZESTAW STOPNIOWANY O 3 STĘŻENIACH KWASU GLIKOLOWEGO:
30% stężenie – najpopularniejsze obecnie. Kwas o takim roztworze, delikatnie, stopniowo ale skutecznie odnowi cerę, poprzez zmiękczenie i wygładzenie cery w wyniku usunięcia zrogowaciałej warstwy naskórka. Ten roztwór wyrówna koloryt skóry, zmniejszy widoczność zmarszczek mimicznych, zmarszczek zwykłych, jak i wszelkiego rodzaju niedoskonałości. Dodatkowo pobudzi produkcję kolagenu w skórze, w wyniku czego cera nie będzie tak wiotka, nabierze sprężystości. Nawet osoby, które wcześniej nie stosowały peelingów kwasowych mogą bezpiecznie stosować 30% stężenie.
40% stężenie, to drugie w zestawie stężenie, które może być stosowane po kuracji kwasem 30%, czyli u osób, które korzystały już z peelingów kwasowych. Roztwór ten przeznaczony jest dla osób, które stosowały już peelingi glikolowe o stężeniu 20% i/lub 30% procentowym. Roztwór 40% umożliwia intensywniejsze złuszczenie naskórka niż stężenie 30%.
50% stężenie zapewnia takie same korzyści jak zastosowanie roztworów 30% I 40% procentowych, ale jego działanie jest najintensywniejsze, dzięki czemu pozwala osiągnąć zamierzone korzyści w krótszym czasie. Jednakże nie zalecamy stosowania roztworu 50% jeśli nie posiadasz żadnego doświadczenia w korzystaniu z domowych peelingów na bazie kwasu. Przed zastosowaniem tego roztworu najlepiej jest przejść kilku tygodniowy cykl zabiegów kwasem o 30% stężeniu. 50% roztwór kwasu glikolowego stworzony jest głównie dla osób z wyraźną hyper pigmentacją, czyli wyraźnymi odbarwieniami skóry (takimi jak melasma czy chloasma etc), jak i aby usunąć płytkie blizny. Oczywiście wszelkie inne korzyści zastosowania peelingu glikolowego bedą także obecne i widoczne na twojej cerze.
Proszę zwrócić uwagę – Kwas Glikolowy nie jest zalecany do cery tłustej i/lub skłonnej do wyprysków. Kwas Glikolowy jest kwasem na bazie wody, dlatego też nie może skutecznie przedostawać się przez grubą warstwę nadmiernej ilości tłuszczu obecnej na skórze. Tłusta skóra zmniejszy efektywność działania peelingu. Zaczopowane pory są jedną z głównych przyczyn powstawania trądziku czy wyprysków. Woskowata maź składająca się z tłuszczu, martwych komórek i brudu powoduje zatykanie porów. W takim właśnie środowisku rozwijają się i namnażają bakterie (Propionibacterium acnes), które powodując stan zapalny skóry prowadzą do powstania trądziku. Kwas Glikolowy nie rozpuści tej woskowej warstwy tłuszczu, dlatego też nie jest on najskuteczniejszym środkiem w walce z trądzikiem bez względu na to co mówią inni. Kwas salicylowy jest o wiele skuteczniejszy u osób z cerą tłustą i/lub ze skłonnościami do wyprysków, ponieważ posiada własciwość rozpuszczania tluszczu. Kwas salicylowy jest zatem najlepszym peelingiem do użytku domowego, który poradzi sobie z nadmierną ilością tłuszczu na skórze, bo wnika głęboko, przedostając się do samych porów, gdzie rozpuszcza kleistą maź, która je blokuje. Pozwala także skuteczniej usuwać zaskórniaki i wągry niż kwas glikolowy. Proszę zatem zawsze wybierać peeling, który odpowiada twojemu rodzajowi cery. Kwas Glikolowy jest do cery normalnej. Kwas Mlekowy do cery wrażliwej, a Kwas Salicylowy do cery tlustej. W ten sposób oczekiwane rezultaty bedą o wiele lepsze.
STOSOWANIE
Zalecamy 3 cykle zabiegów, każdy długości 6 tygodni. Zabiegi kwasami wykonujemy 1 raz w tygodniu, zaczynając od najmniejszego stężenia 30%. Po pierwszej serii zabiegów należy zrobić 2 tygodnie przerwy, po czym można wznowić cykl zabiegów (kolejne 6 tygodni) peelingiem glikolowym o większym 40% stężeniu. Potem kolejne 2 tygodni przerwy, by wznowić cykl zabiegów (następne 6 tygodni) stężeniem 50%.